Sajnos a könyvhöz nincs semmi közöm, de karácsony előtt szívesen propagálom: az Index írt róla bővebben is
"Budapest sportközönsége méltányolta a mérkőzés jelentőségét és átérezte, hogy több ez, szebb ez más sportküzdelemnél és szívét áthatotta az az érzés, hogy nem nemzeti ünnepet ül, a mikor a nemzete fiait a testvérnemzet küldötteivel nemes vetélkedésben látja.
Ez külsőleg is meglátszott a mérkőzés miliőjén: most, amikor mindenütt nagy hijjával van a közönség, 18,000 ember övezte az Üllői-uti pályát. Előkelőségek is nagy számban voltak jelen. Soraikban helyet foglalt Bárczy István polgármester is, aki kick-offot is rugta."
Sporttársak,
Uli Hesse írt a 11Freunde magazine-tól, az egyszerűség kedvéért hogy asszondja:
Hi Henrik! I have a question for you, because I suppose you know a lot of fans in Hungary. Can you think of someone who has a really strange routine/superstition? Most fans have things like good-luck charms or do certain things on matchdays. But, well, some are stranger than others. We have Gladbach fans who go through an elaborate prayer on the coach that takes them to the match. We also have a Liverpool fan in India who watches the games on television and always has to sit in a certain position. Can you think of someone like that?
Szóval olyan szurkolókat keresnek, akiknek valamilyen babonájuk, meccsrituáléjuk, kedvesen elmebeteg szokásuk van, ami a meccsnézéseket illeti. Ha írtok ilyet kommentben néhány sorban kifejtve, akkor továbbítom a német futball nagymesterének, köszi előre is.
Ha ismeretlen okból vonzódsz a francia, focis műsorokhoz, keresve sem találhatsz jobb posztot.
Gulácsi - Bese, Guzmics, Kádár, Korhut - Gyurcsó, Gera, Nagy Á., Dzsudzsák - Nikolics, Szalai
A változás iránti vágy, és a külföldi edzők forradalma vitte előre a svájci futballt, amely a kezdetektől úgy gondol a játékra, hogy a legfontosabb dolog a vereség elkerülése. [cikk]
Tökéletes: ostoba pöffeszkedésben helyből világcsúcsot ugrott az angol válogatott szövetségi kapitánya
Ha valaki szeretne utazni, akkor már kaphatóak a jegyek.
Nem bajnoki ág
Steaua Bucuresti–Manchester City
Porto–AS Roma
Ajax–Rosztov
Young Boys–Borussia Mönchengladbach
Villarreal–Monaco
Az előző 'posztban' egyébként a topligák rajtjáig hátralévő napok voltak a címben.
Sam Allardyce-t javasolja a szövetségi kapitányi posztra az angol futballszövetség háromtagú testülete, amelyet azért állítottak fel, hogy kiválassza Roy Hodgson utódját. A háromfős testület szerint Allardyce a legalkalmasabb a posztra – közölte csütörtökön Greg Dyke, az FA elnöke, hozzátéve, hogy ezzel az ajánlással ő is egyetért. A triót az FA ügyvezetője, Martin Glenn, a technikai igazgató, Dan Ashworth és az alelnök, David Gill alkotta.
Amikor ezt mondom (egyébként: inkább ötöd; hol negyed, hol ötöd), a legtöbben elnevetik magukat, mintha tréfát hallanának, mintha önironikusan rögtön vissza is vonnám az állításomat, mintha a „negyedosztályú” jelző nevetségessé tenné a főnevet, mintha önkritikát gyakorolnék.
Ó, nem.
Mintha a negyedosztályúval azt mondanám, rossz voltam, vacak, ügyetlen, egy eltévedt kézilabdás, szóra sem érdemes. De a negyedosztályú futballista az nem egy elfuserált első osztályú, nem egy tehetségtelen másodosztályú vagy egy fegyelmezetlen, frusztrált harmadosztályú. Minden szintnek megvan a nívója, ez egy jól hierarchizált szakma, egy jó negyedosztályú játékos az egy jó játékos a negyedosztályban.
Franciaország utoljára a tragikus 2015. novemberi estén találkozott Németországgal. A meccsre rányomta bélyegét a párizsi tragédia (amelyről a játékosok a meccs lefújásáig nem tudtak), de a játék nagy vonalakban az alábbiak szerint alakult:
- Németország 5-4-1 (lehet ezt csavarni, de ez áll legközelebb a valósághoz) felállásban játszott, hátul Rüdiger-Boateng-Hummels, előttük Khedira és Schweinsteiger. A támadók között Müllert, Draxlert és Gomezt találjuk. A két szélső/szárnyvédő Hector és Ginter, utóbbi rendkívül ekkor gyenge formában.
- Franciáknál 4-3-3 felállás, hátul Varane és Koscielny, a hatos pozícióban Diarra, elől Griezmann, Giroud és Martial. Benzema és Valbuena már ekkor elkezdtek kikopni a játékból ügyes-bajos dolgaik miatt.
Marc Wilmots formabontó nyilatkozatot adott a meccs után, új értelmet nyert a "nem tudja, milyen rendezvényen van" kifejezés. [Origo]
A meccs mellett megragadjuk az alkalmat, hogy felhívjuk a figyelmet popp sporttárs áldásos tevékenységére, a Koncertblogra, szavazni lehet, és nyerni is, mi kellhet még a belgák elé?
Némi ütemkéséssel, de annál jobb szível ajánljuk a meccs mellé a Fociológust is, aki pedig már a holnapi német meccsre hangolódna, az az utolérhetetlen Spritzmeinpopón megteheti, szégyen, hogy erről csak most számolunk be.
Saul gólja és az Atlético Madrid győzelme a Bayern München felett az argentin futball legszebb tradícióit villantotta fel: az egyén zsenialitását, amit a spártai fegyelem és önfeláldozás tesz igazán értékessé. Az Atlético Madrid hibátlan védekezése és Saul Messit idéző szólója tökéletesen foglalta össze az argentin futballt megtestesítő Diego Simeone játékfilozófiáját és munkásságát.
Antifutballal a világ csúcsára.
Kapcsolódó: A középhátvédek tették tönkre a szórakozásunk [ManCity-Real Madrid, Origo]
Bocsánat, napokig nem tudtam belépni egy tanúsítvány-probléma miatt.
Három éve még a tusakodás és a vagdalkozás őshazájában (aka: Championship) ment a derbi. Az 2-2 lett. Schmeichel, Morgan, King, Schlupp, Moore akkor is a Leicesterben volt, Drinkwater még kispados, és ott kucorgott mellette egy ismeretlen langaléta is: Harry Kane.
Azért az furcsa, hogy a BVB-Tottenham 2016-ban sokkal komolyabb meccs, mint a Liverpool-MU.
Hát ezt valóban érdemes megnézni - via 444
Akit érdekel, ebben elég sok minden benne van az angliai tapasztalatokról: TT Baumstark Tibivel és Haraszti Ádámmal
Aki esetleg nem ismeri, ismerje a mindig nagyszerű Omlett du fromage-t.
A Twitterünk közben kissé megbolondult, két napja NOL-os cikkeket reblogol just for fun, erre van valakinek tippje, hogyan lehet megfékezni?
Kedden 21 órától Spanyolország ellen kezdi meg Eb-szereplését a magyar futsalválogatott Belgrádban. Két nappal később Ukrajna ellen lép pályára a magyar csapat, szintén 21 órától. Az M4 és a Eurosport mindkét mérkőzést élőben közvetíti a Belgrád Arénából.
Két napot voltam Manchesterben, láttam a két stadiont vezetett túrával, bolyongtam a szurkolói shopokban, beszéltem emberekkel, fényképeztem, ettem-ittam, megközelítettem, és ha itt élnék, nem lenne kérdés, kinek drukkoljak. A City mindenben jobban tetszett, szebb, okosabb, kedvesebb, szimpatikusabb, emberibb és profibb volt. Ma Goodison Park, Anfield Road, aztán találkozok Polgár Kristóffal. Közben van egy origós cikk is az Etihadról, de még nem éles, szóval nem tudom linkelni.
UPDATE: közben éles a cikk, ennyi fért bele a rohanásba
Tegnap éjfél körül értem haza a meccsről, leszakadt a fejem. Egyrészt légnyomást kaptam a stadionban, az utolsó 15 perc szó szerint fizikai fájdalmat okozott, fájt a füled az üvöltéstől, mármint a többi szurkolóétól. Nagyon közepes meccs, de elképezstő élmény. Szóval hazaárni, enni valami, megtervezni a következő napot, mindent screenshotolni, lementeni telefonra, hogy wifi nélkül is tudjam az infókat (a wifivel mindenhol csak a baj van, egyébként mivel csak egy adapterem van, vagy a telefon, vagy a fényképezőgép, vagy a laptop örööké merül, én vagyok a menekülő ember, csatlakozótól csatlakozóig), megvenni a jegyet, kaja, zuhany, cikk megírása, és készülni a mai Bogdán-interjúra, hopp, máris 04:50-van, maláj. Reggel csatakos ébredés, úristenelaludtam, janem, sőt még korán van, most már mindegy. Kitalálok-e Melwoodba, gyalog, taxi, busz, mi legyen, végül busz, sima az út, és a bejáratnál bele is futom Ádámba, a sajtósok még be is engednek, fasza. Interjú megvan, Ádám jókat mond, közben töltöm a cuccokat, nézem az órát, indul a vonat. Megy a vonat, töltöm a telefont, de már meg is érkezünk. Az Old Traffordra indulnék, de átesek a National Futball Museumon, holnapra volt tervezve, de mindegy, cseréljünk, a térképen úgy tűnt, ez messzebb van az állomástól, de nem, konkrétan ide hoz a vonat. Az esti meccs előtt még belefére az Old Trafford taxival (talicskával folyik el a pénz), de mindegy, mert a fényképező akksi van soron. Most a múzem büféjében dekkolok, remek, hogy cska a hűtőpilt mellett van csatlakozó, semmi gond, bírom a hideget, és le sem izzadtam a kabát, pulóver, nyakban a fényképező, rommá pakolt laptoptáska, meg egy kis adrenalin mellett. Lassan indulok az Etihadba, Emptyhad, ahogy egy fószer viccelődik itt velem, ahelyett, hogy világosan elmondaná, hogy akkor most hol az a villamos. Remélem, Robinho megvillan az este, hogy ne utazzak hiába.
Tudom, a madridi élménybeszámolót nem lesz könnyű felülmúlni, de azért rámegyek. Két könyv is készül magyarul, egyik jobb, mint a másik, szóval most itt vagyok Liverpoolban, hogy átérezzem ezt a YWNA-dolgot, ha tényleg van ilyen. Tegnap jötten, az eddigiek alapján hihetőnek tűnik. Az idő a létező legszarabb egy meccshez, már csak amiatt is örülök, hogy a Stoke az ellenfél, így tökéletes. Ma Liverpool-Stoke, holnap ManCity-Everton, elméletileg 4 stadiontúra (Anfield, Goodison, Etihad, Old Trafford), egy The National Football Museum, és interjúk, akikkel csak tudok, ezek lesznek, egy része NST, a másik Origo, majd linkelek. Most cihelődök, bazi messze az Anfield, és gyalog koslatok, hogy magamba szívjam a várost. Shankly unkokája vagyok én.
[Köszi a Soccernomics-hozzászólásokat mindenkinek]
Hamarosan magyarul is megjelenik a Soccernomics, ami a maga kategóriájában (labdarúgás, pénz, számok, közgazdaságtan, népesség, GDP, de mindez teljesen közérthetően és az életből vett konkrét példákkal) valószínűleg a legjobb könyv, amit olvastam, ám bazira nincs magyar címe. Én a fenti cím mellett vagyok egy frappáns alcímmel megtámogatva (ilyet még nem tudok, de az már nem olyan nehéz), de emellett felmerültek olyan megoldások, mint:
- Futballógia
- Futbalógia
- Agyament futball
- Eszement futball
- Gólzsák, pénzeszsák
- Gólgazdagságtan
Szerintetek ezek közül melyik lenne jó, illetve ha nem ez, akkor mi más? A kiadó nevében önkényesen máris feldobok egy kötetet a legjobb címjavaslatra. Aki nem ösmeri, a könyvet nagyjából így kell elképzelni. Előre is gracias, sporttársak.
The greatest football phone-in ever.
Közzétette: Squawka – 2016. január 11.
Végre értelmet nyertek a betelefonásló műsorok!
Votet jetzt für Euren Trainer der Hinrunde! @FCBayern @BVB @borussia @HerthaBSC https://t.co/G7FSva3aAE #BL2015
— BUNDESLIGA (@bundesliga_de) 2016. január 4.