Egyelőre csak egy dolog biztos: lesz posztunk a meccs elé, addig meg a keretszűkítésen lehet filozofálni.
Ja, nem, mégsem.
Nem nézek kevesebb focit, de az biztos, hogy a múlt történései általában sokkal jobban érdekelnek, mint hogy akkor Pedro aláír-e ma a Chelsea-hez (kapcsolódó anyag: focisták, akik az elmúlt egy évben ottóztatták a MU-t), vagy hogy Schwiensteigert mennyiért adta el igazából a Bayern (kapcsolódó: Guardiola tönkretszi a klubot!4!!). Részben azért, mert ez a nevetséges - elsősorban a PL által generált - pénzügyi lufi olyan szintű értékválságot teremtett - minden szinten - a fociban, ami már kétségtelenül és egészségtelenül kurva idegesítő. Persze nem az én pénzem, nem az én GDP-m és nem az én életszínvonalam, az ég egy adta világon semmi közöm az egészhez, és senki nem is kérdezte a véleményem. Ettől még kurva idegesítő marad, ebből a cikkből az is kiderül, hogy miért.
Mert a faszi (Rory Smith) lehet, hogy nem a legjobb példát választotta a szemléltetéshez, de a tény ettől tény marad: az angol klubok döntő többségét (és egyébként a világ klubjainak döntő többségét) válogatott idióták és/vagy aljas tolvajok vezetik (most nem a tulajdonosokról beszélünk), akik semmibe veszik a klubot és a szurkolót is, irtózatos pénzeket kaszálnak az átigazolási piacon (törvénytelenül, lásd még: Proactive Sports Management) megannyi kis Fekete Györgyként rohasztva szét a (sport)kultúrát. Velük azonban nem találkozunk nap mint nap. Ellentétben azokkal a konzumidiótákkal, akik ott hemzsgnek, hangoskodnak és tudálékosan tépik a szájukat, hogy ez így a legnagyobb rendben van. Szóval először érdemes elolvasni a cikket, és rögtön alatta a kommenteket; remekül kiadja, mi teszi egyre taszítóbbá a 21. századi focit.
[Összegző: a linkelt cikk arról szól, hogy nem frankó, hogy a City két év alatt fonttízmilliókat herdáljon el és bukjon be a megunt játékosokon (Dzeko, Jovetic, Negredo), és vegyenek újakat azértmertcsak, míg a kommentelők jelentős része szerint de, ez így tutifrankó]
Húsz évvel ezelőtt ezen a napon hangzott el az angol futball egyik legendás mondata a Match of the Day-szakértő Alan Hansen szájából, aki miután a MU 3-1-re kikapott az Aston Villától az 1995/1996-os szezon nyitányán, azt találta mondani, hogy Fergusonnak játékosokat kell venni, mert "kölykökkel nem nyerhet semmit az ember."
A United abban a szezonban végül megnyerte a bajnokságot és az FA-kupát is egy 26 év és 137 napos átlagéletkorú csapattal.
Szily Laci, az újságírók Gerd Müllere ismét a legjobbkor állt a legjobb helyen, és káprázatos írásban adott teret a válogatott labdarúgóból lett műélvező zenekritikus, Pomper Tibor kirohanásának, aki Fásy Zsülike Belehalok interpretációján fortyant fel. "Reppel ez a szartartartály? Mivel lehetne ezt a családot megfékezni? Keritést kell épiteni nekik IS!?" - teszi fel a kurrens témákat is feszegető kérdést a Facebook-cézár, és ez még csak nem is a legjobb rész. Perzsaszőnyeg jeligére kattints.
Arturo Vidal vitán felül egy kiemelkedő képességű középpályás, de nem olyasvalaki, aki természetes választás lenne Pep Guardiola stílusába és játékelfogásába. Ez az ellentmondás két lehetséges, ám intrikus magyarázatot vet fel. Az első az, hogy mivel Guardiola szerződéséből már csak egy év van hátra – más szóval utolsó szezonját kezdi a katalán mester –, Vidalt igazából a klubvezetés igazolta le, hiszen már a jövőre tervez vele. A másik eshetőség az, hogy az elmúlt szezon kudarcaiból tanulva Guardiola belátta, hogy engednie kell a Barcelonánál rögzült elveiből, és újfajta csapatot kell építenie. Bármelyik változat is igaz, Vidal leigazolása a bizonyíték, hogy az eredmények érdekében mindketten (klub és edző) hajlandóak feladni az elveiket. Pénteken indul a BuLi.
Korábban feltettük azt a kérdést Van Persie kapcsán, hogy vajon hova lettek az európai csatárok, amit most Wenger papa válaszolt meg. Az ő értelmezésében (nem csoda, ha mindenki magából indul ki) az a baj, hogy már minden pálya tökéletes, nem kell felemelni a labdát, lehet passzolni, emiatt a játékosok képzése a földön való passzolás körül forog, a rendszer pedig csak középpályásokat termel ki magából, miközben középcsatárok meg középső védők mintha nem is lennének. Itt mondja, amit mond.
Chelsea: The Green Man - Dagmar Avenue, Wembley, HA9 8DF Blue Room - 53 Wembley Hill Road, Wembley, HA9 8BE JJ Moons - 397 High Road, Wembley, HA9 7DT Thirsty Eddie’s - 412 High Road, Wembley, HA9 6AH Flannery’s - 610 High Road, Wembley, HA0 2AF Innisfree - 30 - 32 Harrow Road, Wembley, HA9 6PG Mannions - 313 Harrow Road, Wembley, HA9 6BA The Copper Jug - 10 The Broadway, Wembley, HA9 8JU Fusilier - 652 Harrow Road, Wembley, HA0 2HA Powerleague - Olympic Way, Wembley
Arsenal: The Torch - 1-5 Bridge Road, Wembley, HA9 9AB Crock of Gold - 23 Bridge Road, Wembley, HA9 9AB Moore Spice - Wembley Retail Park, Unit 2, Engineers Way, HA9 0EH Watkins Folly - 1 Empire Way, Wembley, HA9 0EW Blue Check Cafe - 12-13 Empire Way, Wembley, HA9 0RQ Alisan Bar - The Junction, Wembley Retail Park, Engineers Way, HA9 0EG Crystal Club (Silverspoon) - South Way, Wembley The Parish - 120 Wembley Park Drive, Wembley, HA9 8HP First Class Sports Bar - 125 Wembley Park Drive, HA9 8HG The Wembley Tavern - 121 Wembley Park Drive, HA9 8HG Powerleague - Olympic Way, Wembley Cheers Bar - 45 Blackbird Hill, NW9 8RS