Sam Allardyce-t javasolja a szövetségi kapitányi posztra az angol futballszövetség háromtagú testülete, amelyet azért állítottak fel, hogy kiválassza Roy Hodgson utódját. A háromfős testület szerint Allardyce a legalkalmasabb a posztra – közölte csütörtökön Greg Dyke, az FA elnöke, hozzátéve, hogy ezzel az ajánlással ő is egyetért. A triót az FA ügyvezetője, Martin Glenn, a technikai igazgató, Dan Ashworth és az alelnök, David Gill alkotta.
Amikor ezt mondom (egyébként: inkább ötöd; hol negyed, hol ötöd), a legtöbben elnevetik magukat, mintha tréfát hallanának, mintha önironikusan rögtön vissza is vonnám az állításomat, mintha a „negyedosztályú” jelző nevetségessé tenné a főnevet, mintha önkritikát gyakorolnék.
Ó, nem.
Mintha a negyedosztályúval azt mondanám, rossz voltam, vacak, ügyetlen, egy eltévedt kézilabdás, szóra sem érdemes. De a negyedosztályú futballista az nem egy elfuserált első osztályú, nem egy tehetségtelen másodosztályú vagy egy fegyelmezetlen, frusztrált harmadosztályú. Minden szintnek megvan a nívója, ez egy jól hierarchizált szakma, egy jó negyedosztályú játékos az egy jó játékos a negyedosztályban.
Franciaország utoljára a tragikus 2015. novemberi estén találkozott Németországgal. A meccsre rányomta bélyegét a párizsi tragédia (amelyről a játékosok a meccs lefújásáig nem tudtak), de a játék nagy vonalakban az alábbiak szerint alakult:
- Németország 5-4-1 (lehet ezt csavarni, de ez áll legközelebb a valósághoz) felállásban játszott, hátul Rüdiger-Boateng-Hummels, előttük Khedira és Schweinsteiger. A támadók között Müllert, Draxlert és Gomezt találjuk. A két szélső/szárnyvédő Hector és Ginter, utóbbi rendkívül ekkor gyenge formában.
- Franciáknál 4-3-3 felállás, hátul Varane és Koscielny, a hatos pozícióban Diarra, elől Griezmann, Giroud és Martial. Benzema és Valbuena már ekkor elkezdtek kikopni a játékból ügyes-bajos dolgaik miatt.
Marc Wilmots formabontó nyilatkozatot adott a meccs után, új értelmet nyert a "nem tudja, milyen rendezvényen van" kifejezés. [Origo]